Odpovídáme na vaše dotazy

Potřebujete poradit? Můžete se na nás obrátit s jakoukoli otázkou ohledně bytových rekonstrukcí a rekonstrukce koupelen. Budeme se snažit Vám odpovědět co nejdříve. Pokud bude Váš dotaz opravdu zajmavý odpověď na něj zveřejníme také v naší poradně. Dotazy můžou být upravováný a kráceny.

Kdy shánět firmu pro rekonstrukci?

Asi za půl roku mám v plánu rekonstruovat svůj byt, můžu už tak brzo kontaktovat nějakou firmu?

Ano můžete, vždycky je lepší začít dřív než později. Řada lidí má dojem, že někam zavolá a je to. V hledání firmy můžete začít i ještě rychleji, tím si zajistíte potřebný klid a přesný termín, kdy chcete s rekonstrukci začít. Většina firem má zajištěné zakázky na 2-3 měsíce dopředu, takže myšlenka, že Vám do 14 dnů někdo přijde je velmi nepravděpodobná.

Příprava bytu před rekonstrukcí

Poraďte mi prosím, jak mám připravit svůj byt před rekonstrukcí? Část bytu zůstane obydlena, děkuji.

Příprava bytu na rekonstrukci bývá mnohdy opomíjená.Stává se často, že při bouracích prácech, uklízíme i vázy na stolech, hrníčky, obrazy na stěnách atd. Naše rada je vyklidit každou místnost, která bude zasažena rekonstrukcí a tím i prachem. Je vždy lepší, když jsou všechny věci zabalené a uklizené, než když jsou ponechány napospas možnému poničení.Stále platí, že stavební práce jsou práce velmi prašné! Zákazníci i přes varování nechávají své věci na místech, ale po čase už sami neunesou pohled na své znečistěné vybavení. Nutné je i smotání koberců a přelepení objemných skříní, aby přes škvíry neprošel prach. Dále je potřeba vymezit i prostor pro materiál a nářadí, mylná je představa, že stačí vyklidit pouze koupelnu a WC! Doporučujeme i všem co již čekají na rekonstrukci, aby osobně (nebo písemně) obešli své sousedy a připravili je na případný hluk a prach, který je bohužel při rekonstrukci nezbytný. Včasné dobré slovo, může předejít zbytečným sousedským hádkám.

Jak poznat seriózní nabídku?

Píšete na svých stránkách,že seriózní cenová nabídka není vždy samozřejmostí, jak poznám tu neseriózní?

To, že Vám firma vytvořila neseriózní nabídku poznáte až v průběhu prací, v praxi to funguje asi takhle: Firma Vám udělá nějakou nabídku a v ní záměrně neuvede několik nutných úkonů. Tím sníží předpokládaný rozpočet a Vy získáte dojem rozumné ceny. Vaše radost končí ve chvíli, kdy máte půlku prací hotovou a Vám bude sděleno, že ještě musíte zaplatit to či ono (tzv. Více práce). Ty samozřejmě vzniknout můžou, ale nesmí to být předvídaný záměr. Ani fixace ceny Vám nepomůže,ta se týka jen položek uvedených ve smlouvě. Budete postaveni před rozhodnutí zdali zaplatíte a bude se pokračovatnebo ne. Nezbude Vám nic jiného než souhlasit, ale v tu chvíli máte jen malou možnost, jak další, často přemrštěnou cenu ovlivnit. Když to shrneme, nízká cenová nabídka neznamená, že musí být ta pravá. Jak se proti tomu bránit? Dobře si své nabídky porovnejte a ptejte se proč v ní není započítáno to, co nejdete u jiných. Všímejte si přístupu,seriózní firma být proměřuje, zkoumá budoucí problematické místa, upozorňuje na rizika atd. Opakem je přístup-vše je bez problému, vše se nějak udělá. Pokud chcete mít k dispozici nabídku k porovnání můžete využít vytvoření nabídky u nás, které nabízíme bezplatně.

Nákup materiálu

Chci se zeptat,je lepší si obstarat nějaký materiál nebo zařízení sám nebo to nechat na firmě, děkuji za odpověď.

Doporučujeme Vám nechat nákup materiálu a všech zařízení přes firmu. Nevhodným nákupem vše jenom zkomplikujete, i zdánlivě banální věci nemusejí v konečné fáziodpovídat potřebám rekonstrukce. Vše je třeba konzultovat s firmou, která Vám ráda poskytne své zkušenosti a společne vyberete to pravé, zajistí Vám dopravu a bezpečné stěhování. Častou chybou je plný byt dopředu nakoupených výrobku, kde nezbývá místo na samotnou realizaci. Hrozí Vám poškození drahých materiálů a problémy se zárukou.


naše služby

Začněte vaši rekonstrukci bytu bez obav již nyní. Nabízíme komplexní rekonstrukce koupelen a služby. Věříme, že si vyberete.

nepřehlédněte reference

Prohlédněte si naše reference, věříme že vás naše práce zaujme nebo inspiruje.